5 najlepszych bajek dla dzieci w każdym wieku


Polecane animacje dla dzieci – co warto zobaczyć?

Niniejsza lista to jedynie fragment wszystkich dostępnych na rynku bajek ale myślę że lista ta na pewien czas zagwarantuje spokój w wyborze animacji 🙂

“Mała Wielka Stopa”

Opowieść o przygodach nastolatka Adama, który wyrusza w pełną niespodzianek podróż w poszukiwaniu swojego ojca. Jednocześnie dowiaduje się, że jest potomkiem Yeti, co objawia się u niego przyrostem włosów i stóp. Jakie będą konsekwencje tego dziwnego dziedzictwa? Akcja bajki “Mała Wielka Stopa” toczy się w USA, ale jest to francuska produkcja. Oczywiście dostępna jest także wersja z polskim dubbingiem.”

“Mitchellowie kontra maszyny”

Komedia pełna akcji “Mitchellowie vs. maszyny” opowiada historię zwykłej rodziny, która stanęła w obliczu niezwykłego wyzwania. Kiedy na świecie wybucha bunt maszyn, to właśnie oni muszą… zapobiec apokalipsie.

Akcja rozpoczyna się od momentu, gdy Katie Mitchell – kreatywna outsiderka – zostaje przyjęta na wymarzone studia filmowe i marzy o ucieczce z domu, by poznać nowych przyjaciół. Jednak jej plany zostają udaremnione przez ojca, który postanawia, że cała rodzina powinna razem zawieźć Katie na uczelnię, aby wzmocnić swoje więzi.

Kiedy już wydaje się, że sytuacja nie może być gorsza, cała rodzina wpada w sam środek buntu robotów! Wszystkie urządzenia – od smartfonów i inteligentnych odkurzaczy po złośliwe Furby – zostają włączone do akcji, aby schwytać wszystkich ludzi na planecie. Teraz to Mitchellowie muszą uratować ludzkość.

“Król Lew”

Fabuła filmu dotyczy historii Simby, młodego lwa, który zostaje oskarżony o przypadkowe zabójstwo swojego ojca, króla Lwiej Skały, co skutkuje wygnaniem go z królestwa. Jego miejsce zajmuje Skaza, brat zmarłego władcy. Po kilku latach Simba spotyka dawną przyjaciółkę, od której dowiaduje się, że królestwo jest na skraju upadku. Postanawia on powrócić do swojego rodzinnego królestwa i odzyskać prawowite dziedzictwo, które zostało mu odebrane w wyniku podstępu.

W królewskiej stajni lwów Mufasy i Sarabi przychodzi na świat potomek, Simba, który w przyszłości ma odziedziczyć tron, zgodnie z tradycją. Jednak Skaza, brat Mufasy, zdając sobie sprawę, że Simba stanie się dziedzicem, razem z hienami knuje spisek, aby pozbyć się swojego brata i bratanka. Kiedy Mufasa zostaje zabity, Skaza wmawia Simbie, że to on jest odpowiedzialny za śmierć ojca i namawia go do ucieczki z Lwiej Ziemi. Podczas swojej wędrówki Simba spotyka Timona i Pumbę, dwóch niezwykłych przyjaciół, z którymi decyduje się zamieszkać, odcinając się od swojego prawdziwego pochodzenia.

“Kopciuszek”

Kopciuszek to ksywa, jaką złośliwa macocha i jej próżne córki nadają pięknej, pracowitej i dobrej dziewczynce. Dziewczyna musi wykonywać najcięższe, najbrudniejsze prace, aby ukryć jej naturalne piękno pod warstwą sadzy i brudu, co wynika z zazdrości i zawiści przyrodniach sióstr o jej wygląd. Mimo to, Kopciuszek pozostaje pogodna i marzy o swoim szczęściu u boku przystojnego księcia. Dzięki pomocy jej matki chrzestnej – dobrej wróżki i jej magicznych mocy – Kopciuszek bierze udział w królewskim balu.

Wzbudza ogromne zainteresowanie dzięki swemu olśniewającemu wyglądowi, co urzeka przystojnego Księcia, który zaczyna patrzeć tylko na nią. Niestety, szczęście nie trwa długo. O północy Kopciuszek musi powrócić do domu, bo magia wygasa. Przy ucieczce gubi swój pantofelek na schodach pałacu, co zmusza Księcia do poszukiwania tajemniczej piękności, która skradła jego serce.

“Shrek”

W mokradłach zamieszkiwał gigantyczny Shrek, którego beztroską samotność przerwali nieproszeni goście z różnych baśni. Nieśmiała myszka zjada jego zapasy, wilk zajmuje jego łóżko, a trzy świnki nie dają mu spokoju. Wszyscy zostali wygnani ze swojego królestwa przez złego Lorda Farquaada.

Zdecydowany ochronić swoje mokradła – a także siebie samego – Shrek negocjuje z Farquaadem i wyrusza na ratunek pięknej księżniczce Fionie, która miała zostać żoną Lorda. Towarzyszy mu gadatliwy Osioł, który jest gotów wykonać dla Shreka niemal wszystko, oprócz… przestania mówienia. Uratowanie księżniczki przed ognistym smokiem okazuje się być najmniejszym problemem, kiedy odkryty zostaje mroczny sekret Fiony, którą Shrek zaczyna coraz bardziej sobie cenić.